Doradztwo

Galeria

Dobre praktyki

Statystyka

Odsłon : 448221
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości Aktualności
Księga Wizualizacji Znaku PROW - zmiana PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 września 2017 08:20

Od dnia 1 września 2017 r. obowiązuje zmieniona Księga wizualizacji znaku PROW 2014-2020 – opublikowana została na stronie MRiRW tutaj (plik „Zaktualizowana Księga..”).

Zmiany w Księdze polegały na dostosowaniu jej zapisów do zmienionego rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 808/2014 oraz na doprecyzowaniu zapisów tak, aby wyeliminować rozbieżności interpretacyjne.

Więcej  informacji publikujemy w zakładce po lewej stronie DLA BENEFICJENTA - Księga Wizualizacji Znaku PROW 2014-2020

 
Lato pod Turbaczem - relacja PDF Drukuj Email
piątek, 01 września 2017 13:17

W zeszłą niedzielę tj. 27 sierpnia 2017r. przy boisku sportowym w Porębie Wielkiej odbyła się impreza plenerowa "Lato pod Turbaczem" połączona z obchodami 25-lecia Gminnego Klubu Sportowego ORKAN z Niedźwiedzia. Z tej okazji rozegrane zostały trzy mecze w wykonaniu:

  • dzieci GKS ORKAN Niedźwiedź - LKS ORKAN Szczyrzyc z wynikiem (1:0),
  • Radni Rady Gminy Niedźwiedź – Pracownicy Urzędu Gminy Niedźwiedź z wynikiem (0:1)
  • ORKAN Niedźwiedź- oldboje Orkan z wynikiem (7:0)

Ponadto wybrani zostali najlepsi zawodnicy poszczególnych meczów. W kategorii dzieci najlepszym zawodnikiem został Paweł Kozyra, w meczu Radni Rady Gminy – Urzędnicy Gminy Niedźwiedź Klaudia Cichorczyk, natomiast w meczu GKS OKRAN – oldboje Orkan najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Pachowicz. Uczestnicy meczów piłkarskich otrzymali pamiątkowe gadżety LGD (kubki, torby i długopisy).

Na scenie zagrały: Gminna Orkiestra Dęta oraz zespoły regionalne z Gminy Niedźwiedź. Następnie licznie zgromadzoną publiczność bawiły: Góralski Kabaret "TRUTEŃ" ze Skawy oraz Kabaret Śleboda. Wszystkich uczestników imprezy do późnych godzin nocnych zabawiał zespół Maysterki.

W czasie trwania imprezy nasza Lokalna Grupa Działania zapewniła dla najmłodszych szereg atrakcji min. malowanie twarzy, bańki mydlane, robienia zwierzątek z baloników. Podczas imprezy biuro LGD udzielało informacji na temat działalności LGD oraz możliwości i zasad pozyskiwania dofinansowania projektów realizowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2014-2020.

Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". W ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 


 
ZAPRASZAMY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:54

IMPREZA z uwagi na niesprzyjającą aurę pogodową przeniesiona z 20 na 27 sierpnia

 
ZAPRASZAMY PDF Drukuj Email
czwartek, 10 sierpnia 2017 13:39

 
Wyniki protestów w ramach naboru-3/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:12

Poniżej przedstawiamy protokół z posiedzenia Rady Stowarzyszenia Piękna Ziemia Gorczańska,

które odbyło się dnia 4 sierpnia 2017r. w sprawie rozstrzygnięcia protestów złożonych w ramach naboru 3/2017

Protokół II/2017 - do pobrania

 
Weekend z LGD na Trusiówce w Lubomierzu PDF Drukuj Email
środa, 09 sierpnia 2017 11:08

W weekend, 5-6 sierpnia, na miejscu biwakowym Trusiówka w Lubomierzu - Rzekach odbył się festyn turystyczny „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”.

Wszyscy, którzy tam przybyli, mogli rodzinnie, aktywnie i  twórczo poznawać przyrodę i kulturę obszaru.

Nasza LGD również była obecna ze swoim stoiskiem oraz chodzącą maskotką rysia. Przy stoisku można było nauczyć się wyplatać koszyczki z papierowej wikliny (gazet), podglądnąć pracowite pszczółki oraz dowiedzieć się nieco więcej o działalności Stowarzyszenia, czy też na temat całego obszaru LGD.

Stoiska różnych wystawców cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno turystów jak też mieszkańców. Przedstawiciele Nadleśnictwa Limanowa i Gorczańskiego Parku Narodowego  przekazywali przyrodniczą wiedzę o Gorcach i Beskidzie Wyspowym.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nich liczne gry i  zabawy, które zachęcały całe rodziny do kreatywnego odpoczynku. Wędrując ze specjalnie przygotowanym paszportem od stoiska do stoiska uczestnicy „Weekendu…” mogli  poznać różnorodność i bogactwo naszej przyrody i kultury. Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego asekurowali chętnych wrażeń podczas wspinaczki na ściance i moście powietrznym. Reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa udzielali porad wszystkim zainteresowanym bezpieczeństwem podczas wypoczynku. Swoje stanowiska mieli liczni twórcy i rękodzielnicy z naszego regionu.

Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". W ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 
Zaproszenie na Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym PDF Drukuj Email
piątek, 28 lipca 2017 14:18

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 32

Gminy


Mszana Dolna


Niedźwiedź


Miasto Mszana Dolna

Przydatne linki