Doradztwo

Galeria

Dobre praktyki

Statystyka

Odsłon : 491452
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości Relacja ze spotkań informacyjno - szkoleniowych w LGD PDF Drukuj Email
środa, 27 lutego 2019 00:00

 

W lutym 2019r. odbyły się spotkania informacyjno szkoleniowe na temat pozyskiwania dotacji za pośrednictwem LGD. Spotkania i szkolenia prowadzili pracownicy biura LGD.

Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 21 lutego w Mszanie Górnej połączone było z warsztatami aktywizacyjnymi z makramy

Drugie spotkanie odbyło się 22 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu połączone było z warsztatami aktywizacyjnymi ze zdobienia jajek wielkanocnych

Trzecie spotkanie odbyło się 25 lutego w biurze LGD w Mszanie Dolnej.

Wszyscy ich uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o działalności LGD oraz możliwości pozyskania dotacji za pośrednictwem LGD, uzyskać informację o planowanych na 2019 rok naborach, a także zapoznać się z praktycznymi zasadami wypełniania wniosku o przyznanie pomocy, BP i załącznikami.

Pracownicy zachęcali do korzystania z bezpłatnego doradztwa w biurze LGD.

 

W trakcie tych spotkań pracownicy biura LGD informowali również o trzech inicjatywach lokalnych realizowanych wspólnie w partnerstwie przez nasze Stowarzyszenie oraz  Stowarzyszenie Lubogoszcz i Ochotniczą Straż Pożarną w Mszanie Dolnej.

Inicjatywa LGD pt. "Dmuchańce – skakańce poszerzenie oferty rekreacyjnej LGD dla dzieci " dotyczy zakupu średniej wielkości dmuchanej zjeżdżalni, która będzie wykorzystywana na potrzeby uatrakcyjnienia każdego rodzaju  imprez czy to plenerowych czy okolicznościowej np. urodzinki, komunie, wesela itp. na obszarze LGD, a także wypożyczany, za niewielką odpłatnością, innym podmiotom, organizacjom, jak też osobom fizycznym.

Inicjatywa Stowarzyszenia Lubogoszcz pt. " Trikke-Lubogoszcz-zabawa, sport, zdrowie”. dotyczy  zakupu innowacyjnych urządzeń sportowo-rekreacyjnych TRIKKE (trajki) w wersji letniej lub zimowej.

Inicjatywa OSP Mszana Dolna „gastrOSPrzęt – wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego oraz Sali z zapleczem kuchennym w OSP w Mszanie Dolnej” dotyczy  doposażenia OSP w dodatkowy sprzęt gastronomiczny niezbędny do poszerzenia oferty OSP w zakresie wynajmu sali wraz z zapleczem kuchennym oraz stworzenia oferty wypożyczenia sprzętu gastronomicznego dla zainteresowanych osób/podmiotów.

Więcej informacji o w.w inicjatywach można przeczytać na naszej stronie www. w Zakładce - PROJEKT MOWES lub na stronie www.stowarzyszenielubogoszcz.pl, www.osp.mszana-dolna.pl

Wszystkie w.w inicjatywy lokalne współfinansowane są ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego tj. Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych (MILA) w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej– Subregion Sądecki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.