Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Piąty w Europie, z prawem do kwalifikacji olimpijskiej

14/04/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 490 razy
Mateusz Szczęsnowski, zawodnik mszańskiego klubu Taekwondo, trenujący Centralnie z Kadrą Narodową Seniorów, startował z powodzeniem na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sofii.

Mateusz Szczęsnowski, zawodnik mszańskiego klubu Taekwondo, trenujący Centralnie z Kadrą Narodową Seniorów, startował z powodzeniem na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sofii.  W pierwszej walce spotkał się z utytułowanym reprezentantem Bułgarii, brązowym medalistą Mistrzostw Świata; w drugiej -  z reprezentantem Francji.

Po dwóch wygranych walkach, w trzeciej, walcząc o medal, uległ nieznacznie Grekowi, tym samym zdobywając V miejsce Mistrzostw Europy Seniorów. Po tak dobrym starcie i walkach z czołowymi zawodnikami Europy otrzymał prawo wyjazdu na Kwalifikacje Olimpijskie Tokio 2021.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi wspaniałego turnieju! – z zadowoleniem podkreślają jego koledzy z UKS KORYO Mszana Dolna. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, zwłaszcza, że na Turkish Open Mateusz z Grekiem wygrał, ale przez poziom oraz styl Mateusza, a także jego V miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów mamy Kwalifikacje Olimpijskie w kategorii - 68 kg mężczyzn.

Zbigniew Karpierz, trener