z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Czysta Gmina Mszana Dolna

28/04/2021, dodał: Monika Homa czytano: 1185 razy
W ubiegłą sobotę mieszkańcy sołectw zorganizowali pierwszą akcję zbierania śmieci na terenie swoich miejscowości. Łącznie zebrano kilkaset worków śmieci oraz różnego rodzaju odpadów wielkogabarytowych.

Społeczność Gminy Mszana Dolna chętnie włączyła się w akcję zbierania śmieci - „Czysta Gmina Mszana Dolna”, zainicjowanej na Facebooku, przez Kamila Wojtyczkę i Michała Bieńka. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

W akcji sprzątania Gminy Mszana Dolna wzięło udział liczne grono mieszkańców, wśród których byli m.in. Radni Gminy Mszana Dolna, Radni Powiatu Limanowskiego, sołtysi oraz strażacy i młodzież szkolna. Istotne wsparcie zapewnili także członkowie Koła Łowieckiego „Dzik” z Poręby Wielkiej.

Mieszkańcy Lubomierza akcję sprzątania planują zorganizować w sobotę 1 maja.
Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału! - zaprasza inicjator akcji.

Wszystkim, którzy już przyłączyli się do akcji składam serdeczne podziękowania. Stanowi to dobry początek do kolejnych tego typu działań, ponieważ skala problemu zalegających śmieci jest duża. – informuje Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.

Koordynatorzy planują powtórzyć akcję jesienią, a być może wpisze się ona na stałe do kalendarza wydarzeń na terenie Gminy.

Red. Monika Homa
Fot. M. Kotarba, A. Żaba, K. Szybiak,
K. Marcińska, M. Majda, K. Niedojad,
J. Mardausz, P. Żurek