z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie orkiestry znowu na podium

29/06/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 460 razy
W dniach 23-26 czerwca w Nowym Sączu odbył się etap finałowy 44. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

W Miasteczku Galicyjskim zebrały się wówczas 33. zespoły wyłonione w trakcie eliminacji powiatowych. W skład komisji artystycznej weszli znawcy specyfiki gry i brzmienia orkiestr dętych w osobach: ppłk dr hab. Stanisław Strączek, kpt. Stefan Żuk, ppłk Leszek Mieczkowski, st. chor. sztab. Konrad Borycki oraz dr Waldemar Groń.

W kategorii orkiestr strażackich III miejsce zdobyła Orkiestra Dęta OSP z Mszany Dolnej, zaś wyróżnienie I stopnia przyznano Orkiestrze Dętej „Echo Gór” z Kasinki Małej. W grupie orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych II miejsce zajęła Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. Co więcej, muzycy tego zespołu zdobyli także nagrodę za najlepszą prezencję i grę w marszu.

Ten prestiżowy konkurs po raz kolejny zgromadził najlepsze amatorskie zespoły dęte województwa małopolskiego. Orkiestry działające prężnie w regionie zagórzańskim ponownie udowodniły, że dużo potrafią. I oby pokazywały jeszcze więcej!

Klaudia Gawronek
fot. Kinga Ptak | Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ