z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Uzdolnione uczennice ZPO Raba Niżna

01/07/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 844 razy
Dwie uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej zajęły czołowe miejsca w ogólnopolskich konkursach artystyczno - technicznych.

Roksana Brzezicka zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie “Modny element”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna we Wrocławiu. 

Temat konkursu „Modny element” związany był z modą, która towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Każdą epokę historyczną można scharakteryzować na podstawie strojów. Roksana wykonała stylową torebkę z metalowych zawleczek od puszek po napojach, które połączyła ze sobą za pomocą szydełka kolorowymi nićmi. Torebka była wykonana z materiałów, którym nadano nowe - designerskie życie.

W ramach nagrody otrzymała pamiątkowy dyplom oraz bon do Empiku na zakupy.

 

Julia Kubowicz zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „ Daj drugie życie starym przedmiotom”, którego organizatorem była Europejska Szkoła Podstawowa dr Rahn w Zielonej Górze.

Tematem konkursu plastyczno-technicznego „Daj drugie życie starym przedmiotom” było wykorzystanie materiałów wtórnych oraz ekologicznych w wykonaniu przedmiotów do użytku w życiu dziennym. Julia wykonała eko lampę, która wyglądem przypominała lampę naftową. Wykorzystała przy tym szklany słoik, talerz oraz metalowy uchwyt do szklanek, w środku umieściła elektryczny płomień.

Nagrodzono ją pamiątkowym dyplomem oraz zestawem gier.

 

Zofia Kościelniak