z ostatniej chwili
Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że w dniu 07 kwietnia 2023 roku (Wielki Piątek) Urząd Gminy Mszana Dolna będzie nieczynny Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Za nami 13. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa

07/03/2023, dodał: Monika Homa czytano: 184 razy
Największe zimowe zawody bez wpisowego dla amatorów białego szaleństwa. Były szusy wśród lasu tyczek, spektakularne hamowania za metą, pękająca lina w konkurencji rodzin i wyjątkowe pojazdy w zjeździe na „byle czym”.

 

 

Tak krótko można by podsumować kilkugodzinne zmagania uczestników tegorocznej edycji Spartakiady. A wszystko pod hasłem „Autostrada do nieba” bł. Carlo Acutisa.

Po raz kolejny spotkaliśmy się na stoku w Kasinie Wielkiej, by rozegrać zawody narciarskie dla prawie 100 uczestników. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie według wieku i płci. Tegoroczną nowością była konkurencja open dla uczestników powyżej 30 roku życia, która cieszyła się dużą popularnością. W tym roku za cel Spartakiady obraliśmy sobie łączenie pokoleń miłośników narciarstwa i cel ten w 100% zrealizowaliśmy.

Jak zawsze duże emocje towarzyszyły konkurencji zjazdu na „byle czym”. Pojazdy musiały przebyć odległość 100 m, nawiązywać do hasła zawodów, a budowniczowie musieli wykazać się kreatywnością projektu. Byliśmy świadkami zjazdu taksówki, która zabrała uczestników prosto do Nieba. Sportowego buta, który zmierzył się z wieloma trudnościami na drodze do wyznaczonego celu oraz pięknej monstrancji, która miała przypomnieć nam, że Eucharystia jest drogą do wieczności z Jezusem.

Warto wspomnieć również o konkurencji dla osób duchownych, w której po raz czwarty z rzędu zwyciężył o. Mariusz Tabor. Puchar przechodni dla duchownych ufundował abp Marek Jędraszewski.

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia patronów, partnerów i sponsorów, a przede wszystkim bez otwartych ramion naszego gospodarza p. Sławomira Pala, prezesa stacji Kasina SKI. Ponad 30 wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży okazało swoje gotowe do pracy ręce i dołożyło przysłowiową cegiełkę do budowania rodzinnej atmosfery zawodów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy GOPR.

Zwycięzcy nie opuścili zawodów z pustymi rękami. Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez partnerów wydarzenia Gminę Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna, Gminę Lubień i Gminę Niedźwiedź.

Kierujemy gorący apel do wszystkich szusujących po stokach, wpadnijcie do nas w przyszłym roku i zostańcie z nami na dłużej.

 

red. Katarzyna Krakowiak - Koordynator 13. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej

fot. Adam Jabłoński