z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

Aktualności


zobacz archiwum
Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
12
3456789
 • czerwiec
  09
  2024
  12:00
  Odpust na Śnieżnicy ku czci św. Jana Pawła II

  9 czerwca 2024r. o godz. 12.00 w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno – Rekreacyjnym na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej odprawiona zostanie Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Pawła II. Przewodniczył jej będzie ks. Jan Kuna, proboszcz parafii w Olszówce, który w tym roku świętuje jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja z relikwiami św. Jana Pawła II.

  Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji (dmuchana zjeżdżalnia, stoisko z watą cukrowa, pop- cornem, malowanie twarzy, robienie tatuaży, mega bańki mydlane), z których będą mogły skorzystać po zakończonym nabożeństwie. Nie zabraknie również odpustowych „kramów” – na stoiskach promocyjnych dostępne będą produkty lokalne z Zagórzańskich Dziedzin. Zapraszamy do współpracy.

  Organizatorzy

 • czerwiec
  09
  2024
  14:00
  XIX GORCZAŃSKIE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II W LUBOMIERZU - RZEKACH

  Wójt Gminy Mszana Dolna Mirosław Cichorz, Proboszcz Parafii św. Józefa w Lubomierzu o. Marek Kustroń, Sołtys Wsi Lubomierz Józef Nieckula, Prezes OSP Lubomierz Piotr Doll, Prezes Oddziału Górali Zagórzańskich Związku Podhalan w Lubomierzu Jan Wojciarczyk oraz Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz zaproszają na XIX Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu-Rzekach, które odbędzie się w dniu 9 czerwca 2024 r.

  Program uroczystości:

  godz. 14.00 - złożenie wiązanek kwiatów przy „Papieżówce” przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji działających na terenie Gminy oraz wszystkich uczestników Spotkania, którzy w ten sposób chcą oddać cześć świętemu Janowi Pawłowi II

  godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

  godz. 15.30 – „Wielkiemu Polakowi–św. Janowi Pawłowi II” - występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu

  godz. 16.00 - Msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy się modlić przez wstawiennictwo Ojca Św. Jana Pawła II, za wszystkich wędrujących Szlakami Papieskimi, aby na łonie natury odnajdywali działanie Stwórcy. Oprawę Mszy św. zapewni chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza oraz Związek Podhalan Oddział Górali Zagórzańskich w Lubomierzu.

  ok. godz. 17.00 - poczestunek dla wszystkich uczestników spotkania.

   

10111213141516
17181920212223
 • czerwiec
  23
  2024
  11:00
  Akcja Odkryj Beskid Wyspowy - Śnieżnica 2024

  Serdecznie zapraszamy na wspólne wędrowanie na Śnieżnicę, w dniu 23 czerwca, w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2024 - 102 Wyspy Beskidu Wyspowego, a także na XII Galicyjski Piknik Kolejowy. Organizatorem wyjścia jest Gmina Mszana Dolna oraz Lokomotywa Koalicja Kolei Transwersalnej.

   

  Zbiórka uczestników: Porąbka (zbiórka godz.8.00 parking koło przystanku PKS) – szlak czarny – Śnieżnica – szlak niebieski –Kasina Wielka stacja PKP

  Godz. 8.00 - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

  Godz. 11.00 - Msza Św. Polowa na szczycie Śnieżnicy

  Oprawę mszy świętej zapewni Rodzinna Kapela Nawarki z Kasinki Małej – Zagródca.

  Po mszy św. nastąpi zejście do stacji PKP w Kasinie Wielkiej, gdzie odbędzie się XII Galicyjski Piknik Kolejowy.

  140 lat GALICYJSKIEJ KOLEI TRANSWERSALNEJ 1884-2024

  TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – PODŁĘŻE- PIEKIEŁKO

  XII Galicyjski Piknik Kolejowy na stacji PKP w Kasinie Wielkiej

  Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was”

  23 czerwca 2024 roku

  PROGRAM

  1. Godz. 14.00 –rozpoczęcie i występy:

  - Zespół„ Zośka C- Dur „

  -Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej

  - Zespół Ludowy „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej

  2. Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was” – Waldemar Domański Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki

  3. Wspólne śpiewanie piosenek kolejowych:

  - „Jedzie pociąg z daleka” Ryszard Rynkowski

  - „Remedium” Maryla Rodowicz

  - „Ballada wagonowa” Skaldowie

  - „Dwa serca, jak pociągi dwa” Wojciech Młynarski

  - „Pospieszny pociąg ósma dwie” Krzysztof Krawczyk

  4. Konferencja : „140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 - Tradycja i Nowoczesność – Podłęże – Piekiełko „ prowadzenie red. Maciej Kwaśniewski

  5. Rozstrzygnięcie konkursów Odkryj Beskid Wyspowy (Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTL, Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie)

  6. Zakończenie Zapraszamy także na pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej oraz zbiorową fotografię.

  Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

  Dla turystów będzie zabezpieczony autobus powrotny do miejsca zbiórki. Informacja o dokładnej godzinie odjazdu autobusu powrotnego do Porąbki będzie podana w dniu akcji.

  Uczestnicy wędrówek, którzy przejdą całą trasę zgodnie z programem otrzymają po zatwierdzeniu przez COTG PTTK odznaki: Złotego Rysia 2024 i Złotego Rysia Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”.

  Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl i www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Gościnna”.

24252627282930
 • czerwiec
  30
  2024
  14:00
  Zagórzańska Msza św.

  30 czerwca 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

  Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta Echo Zagórzan z Kasiny Wielkiej.

  Po Mszy św., na placu przed kościołem, członkowie orkiestry wystąpią z krótkim programem artystycznym, a na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne. Dostarczą je: Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny, Józefa Potaczek - malarstwo artystyczne, Sznurkowe Perełki, Drewniane cuda z Kasinki, Zofia Piętoń, Małgorzata Suder, Hafthan Konina, Zagórzańskie Smaki oraz Lody i Spółka.

  Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

  Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

  Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

facebookBO 2023mapkizagorzanskie_dziedzinywfos