z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zapraszamy na Dziedzinną Majówkę

06/05/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 896 razy
Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin serdecznie zapraszają na pierwszą Dziedzinną Majówkę!

Kiedy? 16 maja 2022r.

Gdzie? Ośrodek Edukacyjny Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej

Jeśli jesteś lokalnym rolnikiem, przedsiębiorcą, artystą, muzykiem,  rękodzielnikiem, animatorem kultury,  prowadzisz orkiestrę lub zespół regionalny, tworzysz produkty związane z regionem, Twoja firma działa w branży kulturalnej,  turystycznej lub okołoturystycznej, jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, przyglądasz się dziedzinnym działaniom i chciałbyś do nich dołączyć – na wydarzenie zapraszamy właśnie Ciebie!

Gościny użyczy nam Gorczański Park Narodowy – Partner Zagórzańskich Dziedzin.

Start wydarzenia: godzina 9:00 – Park dworski hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej

Wydarzenie jest otwarte dla Wszystkich, którzy chcą się zaangażować w szeroko pojętą promocję regionu i pod wspólnym znakiem budować ofertę, ciekawi są zagórzańskich inicjatyw, chcą dowiedzieć się kto, jak i w jakim celu buduje markę Zagórzańskie Dziedziny.

Co w programie Dziedzinnej Majówki?

DZIEDZINNA PRZYRODA

Wydarzenie otworzy wspólnie z nami budząca się do życia przyroda! Rozpoczniemy go spacerem przyrodniczym po Parku Wodzickich w Porębie Wielkiej. Swoją wiedzą podzieli się z nami Przewodnik z Zespołu Edukacyjnego Gorczańskiego Parku Narodowego.

DZIEDZINY MARKI

Prezentacja inicjatywy budowania marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, prezentacje produktów, usług i inicjatyw wyróżnionych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

DZIEDZINNE SMAKI

Degustacja zagórzańskiej zupy z korpieli na mleku - potrawy wpisanej na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poczęstunek przygotują Śwarne Babki z KGW Łętowe, które na warsztaty z gotowania zagórzańskich potraw uzyskały Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

DZIEDZINNE SWAWOLE

 „Pieca zadym nie troncojcie” – na przykładzie oferty warsztatowej Stowarzyszenia Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki wyróżnionej Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY nauczymy się śpiewać i tańczyć „po nasymu”.

DZIEDZINNA WYPRAWA

Na zakończenie naszego spotkania wybierzemy się na Potaczkową aby stamtąd podziwiać Zagórzańskie Dziedziny w pełnej krasie!

ZAPRASZAMY!

Czekamy na Ciebie! Twoje pasje muzyczne, spożywcze, rękodzielnicze i wszelkie inne dziedziny - są dla nas ważne, bo RAZEM TWORZYMY ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY!

 Daj się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! To dziedzinie proste!

Nie wymagamy potwierdzenia przybycia, czuj się dziedzinnie zaproszony! Załóż tylko wygodny strój i odpowiednie do górskich wędrówek obuwie.

Ps. Pogodę oczywiście zamówiliśmy, ale gdyby nam nie bardzo dopisała, to program może nieznacznie się zmienić.

Do zobaczenia na Zagórzańskiej Dziedzinie!

Zaproszenie w wersji pdf - pobierz