z ostatniej chwili
Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że w dniu 07 kwietnia 2023 roku (Wielki Piątek) Urząd Gminy Mszana Dolna będzie nieczynny Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Warsztaty „Programowanie, druk 3d i robotyka w szkole podstawowej”

10/03/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 224 razy
W Szkole Podstawowej w Łętowem odbyły się warsztaty dla nauczycieli dotyczące praktycznego wykorzystania innowacyjnego robota Photon, BeCreo – zestawu z mikrokontrolerem,

a także zestawów LEGO Education SPIKE Prime oraz Essential na zajęciach lekcyjnych. Warsztaty te to dalszy ciąg szkolenia, podczas którego nauczyciele zapoznawali się z podstawowymi informacja­mi dotyczącymi drukarki 3D, modelowania projektów oraz przygotowania wydruków gotowych modeli.

Podczas zajęć nauczyciele dowiedzieli się, jak poprzez zabawę angażować uczniów w rozwiązywanie problemów, wspomagać kreatywność i krytyczne myślenie. Dzięki kolorowym, kreatywnym zestawom oraz łatwym w użyciu pomocom do nauki programowania uczniowie będą mogli z zaangażowaniem odkrywać nowe, emocjonujące wyzwania nie tylko w sferze technologii.

Wykorzystanie nowoczesnych pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości to szansa na uzupełnienie warsztatu metodycznego nauczycieli o technologie przydatne w kształtowaniu kompetencji przyszłości.

Wyposażeni w nowe umiejętności nauczyciele będą mogli w pełni wykorzystać zakupione pomoce, a nasza szkoła będzie doskonalić najbardziej potrzebne kompetencje uczniów.

Genowefa Hornik – dyrektor szkoły