z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zapraszamy na promocję tomiku wierszy Wojciecha Kusiaka – „Ciyń Bulandy”

19/05/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1321 razy
Partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny wraz z autorem serdecznie zapraszają na wieczór autorski i promocję nowego tomiku poezji Wojciecha Kusiaka „Ciyń Bulandy”, 19 maja 2023r. (piątek), o godz. 18:30 w siedzibie Związku Podhalan w Lubomierzu.

Bezpośrednio po spotkaniu, ok. godz. 19:45, przy związkowej kapliczce odśpiewamy Majówkę – tradycyjne majowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka rodzinnej Kapeli Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki oraz Kapeli Robcanie z Rabki – Zdroju.

Wojciech Kusiak to osoba nietuzinkowa. Szerszemu gronu znany jest jako wicedyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju (Partnera Zagórzańskich Dziedzin). Jest również członkiem Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan oraz zespołu regionalnego „Robcanie”. To wielki miłośnik Gorców i górskich wypraw, literatury i historii regionu, gawędziarz, satyryk. Rabczanin, absolwent krakowskiej AWF - kierunek Turystyka i UJ – muzealnictwo. Laureat wielu konkursów literackich. Na stałe współpracuje z „Wiadomościami Rabczańskimi”, na łamach których ukazują się jego „Godki pisane gwarą” i „Patrzency ze sałasa”.

„Ciyń Bulandy” to kolejna regionalna, pisana gwarą, pozycja pióra Wojciecha Kusiaka. Wcześniej wydał  „Zalubiony cas”, „Sosrembowe serce” oraz audiobooka „Godki o Rabce i okolicy”. Podczas wydarzenia w Lubomierzu będzie można nabyć najnowszy tomik jego wierszy i otrzymać autograf autora. Środki pozyskane ze sprzedaży książki zasilą fundusz stypendialny FRRR im. Jana Bednarza.

W Gorcach - o Gorcach, w pobliżu domu Tomasza Chlipały będziemy snuć opowieści o górskich wyprawach, wartościach, podążymy po śladach, które wydeptał najsłynniejszy baca gorczański… Będzie poważnie i wesoło, zaśpiewamy biesiadnie i nabożnie, ucieszymy ciało i duszę, spotkamy się, wspólnie spędzimy czas… w ciyniu Bulandy – zachęcają organizatorzy wydarzenia. Zapraszamy serdecznie!

Magda Polańska