z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie Dziedziny w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

22/05/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1178 razy
Dokładnie rok po oficjalnym otwarciu nowego budynku Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej, 10 maja, partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny spotkali się pod adresem Piłsudskiego 58.

Miesiąc wcześniej, w kwietniu, zgodnie z umową - w każdą pierwszą środę miesiąca - po sąsiedzku odwiedziliśmy Izbę Regionalną PTL, natomiast w maju zaproponowaliśmy Bibliotekę, bo jak się okazało, dla niektórych był to pierwszy raz w nowych murach - a że warto, to o tym za chwilę…

Nasze comiesięczne spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia bieżących tematów, aktualnych spraw, zaproszeń na kolejne wyjazdy… Była to również okazja, by wraz z obecną na spotkaniu Karoliną Marią Zapałą – Prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” – podziękować sobie wzajemnie za aktywny rok inicjatywy „Zagórzańskie Centrum Wolontariatu” ze Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.  Pożegnanie z „Bulandą” jest w tym przypadku tylko symboliczne, bo przecież to Centrum nadal bardzo dobrze funkcjonuje i rozwija się, a jedynie, z uwagi na zmianę kierunku swoich działań, nie prowadzi ich „pod marką”.  Samo zaś Stowarzyszenie nadal jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin, co więcej, działamy razem przy różnych projektach. Z niecierpliwością czekamy też na to, co jeszcze przed nami! 

Kontynuowaliśmy pracę nad mapą atrakcji, która niebawem przybierze graficznych formę i z naszych wyobrażeń będzie cieszyć oko jako wizualna plansza obejmująca cały nasz zagórzański obszar. Niewątpliwie bogaty w różne atrakcje, tylko jak je pokazać na mapie? Jak zaznaczyć, co dodać, co łatwiej namalować, co oznaczyć? To były prawdziwe dylematy... Otuchy dodawały przepyszne przetwory i wyroby p. Ani z Lubomierza. Do degustacji dostaliśmy domowy smalec, pastę z czosnku niedźwiedziego, sos pomidorowy oraz pyszne soki. Wszystko to komponowało się bardzo dobrze z wyrobami z miejscowej piekarni SWAT – paluchami i bagietkami. Wszystko było tak smaczne, że praca nad mapą szła nieco opornie. Na szczęście z opresji wybawiła nas Dyrektor Agnieszka Orzeł, która zaprosiła do zwiedzania budynku. Na pierwszym piętrze obok sali, której przeznaczenie zmienia się w zależności od zapotrzebowania – koncerty, spotkania autorskie, zajęcia fitness, joga czy sztuki walki - aktywnie działa klub „Senior+”. My rozpoczęliśmy podróż po zagórzańskiej książnicy od oddziału dla dorosłych, z fantastyczną galerią obrazów Kazimierza Starmacha, następnie oddział dla dzieci z niebiańską czytelnią i klubem malucha, aż po przyziemie, gdzie swoje miejsce znalazła Zagórzańska Przystań Marzeń – placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Jeszcze zwiedzanie letniego amfiteatru wraz z ogródkiem sensorycznym i wrażenie „WOW” zagwarantowane, że wszystko udało się zmieścić pod jednym dachem? A pomysłów jeszcze nie brakuje – Dyrektor Biblioteki opowiadała o planach i otworzeniu filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, a na tym lista się nie kończy… Wrażenie tętniącego budynku, z różnorodnością oferty pozostanie u nas na długo! Obok nas po raz pierwszy budynek odwiedzali najmłodsi, ale już mocno przejęci czytelnicy. Wraz z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – by nie zabrakło pasji do tak różnorodnych działań  - na ręce P. Dyrektor przekazaliśmy kilka publikacji do działu regionalnego. A kto jeszcze nie był w Bibliotece, gorąco zachęcamy do odwiedzin! Do Biblioteki!

Agnieszka Józefiak - Lewandowska